OTO KLİMA BAKIM

Resim
Resim
alt
alt

Araçların periyodik bakımları kadar klima bakımları da önemli bir konudur. Sıcak havaların gelmesiyle birlikte aktif kullanılan klimaların bakımlarını düzenli yaptırmak hem yakıt tasarrufu hem de daha etkili çalışma açısından oldukça önemlidir.

Sıcak yaz günlerinin vazgeçilmez ekipmanlarından oto klima sistemlerinin bakım ve tamir hizmetlerini gerçekleştiriyoruz. Yazlık ve kışlık oto klima bakımı ve gaz doldurma işlemleri için mutlaka bize danışın.


Araç klimaları özellikle yolcular için aracın dış ortamla hava bağlantısını sağlayan yegane ekipmandır. Yazın soğutma modunun, kışın ise ısıtma modunun tam verimli çalışması gereklidir.


Klimanın yakıt tüketimini artırdığı bilinmektedir. Ancak bakımı yapılmamış, soğutucu/ısıtıcı gaz seviyesi düşük klimalar soğutma ya da ısıtma için daha yüksek modlarda çalıştırılmak istenecektir. Bu durum çok düşük oranlarda olacak yakıt tüketimi etkisini arttıracaktır.


Klima temizliği insan sağlığı açısından ayrıca önem arz eder. Klima kanallarının periyodik olarak mevsim değişimlerinde temizlenmesi yolcular için sağlıklı bir araç içi konforu sağlayacaktır.

Bizi Takip Edin

X
Merhaba; Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?